Kõvapõrandate hooldus

Laminaatpõrand talub lahusteid, soovitav on kasutada võimalikult neutraalseid puhastusaineid. Ei talu rohket vett ja aluselisi puhastusaineid. Lahtine mustus eemaldatakse, seejärel pind puhastatakse vastavalt määrdumisele, kas väheniiske või niiske meetodiga. Laminaadi puhul võib kasutada hooldusaineid mis jätavad pinnale lühiajalise kaitsekihi, kuid ei vaja spetsiaalset eemaldamist.

Lakitud puitpõrandate igapäevane hooldus on kuivade ja väheniiskete meetoditega, neutraalsete puhastusainetega. Suurpuhastuste puhul võib pesta, kuid pind tuleb võimalikult ruttu kuivatada, sest lakitud puitpõrand ei talu vett.

Õlitatud puitpõrandate igapäevaseks hoolduseks kasutatakse kuiva või väheniisket meetodit, neutraalset puhastusainet või õlitatud puidu igapäevaseks hooldamiseks mõeldud ainet. Õlitamise eesmärk on küllastada puit mustust hülgavaks ja paremini niiskust taluvaks.

Plastikust (PVC) põrandakatete igapäevaseks hoolduseks sobivad kuivad, väheniisked ja niisked koristusmeetodid, neutraalne ning nõrgalt aluseline puhastusaine, mida võib kasutada vaheldumisi hooldus-ainega. HS-põrandahooldusmasinaga või ka tavalise põrandahooldusmasinaga poleerimine parandab põranda olukorda. Poleerida võib kuivalt või kasutada hooldusainet Poleerimine sobib nii vahatatud, kui vahatamata põrandatele.

Linoleum on tugev ja kulumisele vastupidav pinnakattematerjal. Ei tekita peaaegu üldse staatilist elektrit. Tänu oma looduslikule koostisele sobib allergikute eluruumidesse, lastetuppa ning äriruumidesse. Linoleum ei talu märga koristusmeetodit ja aluselisi puhastusaineid, mille pH on üle 10. Pind ei talu abrasiive ja tugevaid happeid. Talub hästi lahusteid. Linoleumile ei ole sobiv kuum vesi. Vahatamisel oluline jälgida, et kasutatav vaha ning vahaeemaldusaine oleks linoleumile sobiv.

Kummipõrandad võivad olla reljeefsed, nt müntpõrandad, siledad, õrnalt krobelised. On kulumiskindel, elastne, kõndimise poolt tekitatud heli summutaja, kasutatakse intensiivselt kasutatavates ruumides. Ei tekita staatilist elektrit, ei ole libe isegi märjana. Regulaarne kuivpoleerimine tagab põranda puhtuse ja tasandab lohistamise jäljed. Kummipõrandaid kahjustavad lahustid, õlid, tugevalt aluselised puhastusained (pH üle 12). Tavaliselt kummipõrandaid ei vahatata. Igapäevane hooldus toimub väheniiske, niiske ja märja koristusmeetodiga, vastavalt mustusele. Puhastusainetest sobivad igapäevaselt kasutada neutraalsed ja nõrgalt aluselised üldpuhastusained.

Pakume järgmised teenused:

  • Puitpõrandate süvapuhastamine, õlitamine või vahatamine
  • Kivi / plaatpõranda süvapesu ja kaitsekihi panemine
  • Kivi / plaatpõranda süvapesu ning vuukide pesu ja kaitsekihi panemine
  • Kivi / plaatpõranda vana vahaeemaldamine ja kaitsekihi panemine + vuugid
  • PVC / linoleumi põranda süvapesu ja vahatamine
  • PVC / linoleumi põranda vana vaha eemaldamine ja uue panemine
  • Kõvapõrandate poleerimine High-Speed masinaga